Natječaj za ravnatelja Gradskog muzeja Bjelovar

Na temelju članka 26. stavak 7. Zakona o muzejima („Narodne novine“ broj 61/18, 98/19, 114/22), članka 13. Statuta Gradskog muzeja Bjelovar („Službeni glasnik“ Grada Bjelovara broj 3/20, broj 9/22)  i odluke Upravnog vijeća Klasa: 007-02/23-01/01, Ur.broj: 2103-1-45-02-23-1 od 13.06.2023 Gradski muzej Bjelovar raspisuje

NATJEČAJ za imenovanje ravnatelj/ica Gradskog muzeja Bjelovar M/Ž ( 1 izvršitelj/ica )

Za ravnatelja/icu Muzeja može biti imenovana osoba koja ispunjava uvjete propisane Zakonom o muzejima i Statutom muzeja.

Potrebni stručni uvjeti:

• osoba koja ima završen diplomski sveučilišni studij ili integrirani preddiplomski i  diplomski sveučilišni studij ili specijalistički diplomski stručni studij ili s njim izjednačen studij,
  • najmanje pet godina rada u muzeju ili najmanje deset godina rada u kulturi, znanosti ili obrazovanju,
  • odlikuje se stručnim, radnim i organizacijskim sposobnostima,
  • uz prijavu potrebno predložiti četverogodišnji program rada Muzeja

Ravnatelj/ica se imenuje na vrijeme od četiri godine.

Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola sukladno članku 13. Zakona o ravnopravnosti spolova („Narodne novine“ broj 82/08 i 69/17)

Riječi i pojmovi koji imaju rodno značenje a koji se koriste u ovom natječaju za osobe u muškom rodu uporabljeni su neutralno i odnose se na muške i ženske osobe.

Uz pisanu prijavu koju je potrebno vlastoručno potpisati za natječaj kandidati/nje su dužni priložiti:

• vlastoručno potpisan životopis ;
  • dokaz o stečenoj stručnoj spremi (preslika diplome);
  • dokaz o hrvatskom državljanstvu (preslika domovnice, osobne iskaznice, putovnice);
  • potvrda poslodavca ili drugi dokaz o radnom iskustvu  i vrsti poslova koje kandidat obavlja te trajanju radnog odnosa (elektronički zapis ili potvrdu o podacima evidentiranim u bazi podataka Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje, uvjerenje poslodavca o radu ili drugo);
  • uvjerenje nadležnog suda da se protiv podnositelja prijave ne vodi kazneni postupak (ne starije od 30 dana od dana raspisivanja natječaja) ;
  • četverogodišnji program rada Muzeja

Isprave se prilažu u neovjerenom presliku, a  kandidat koji bude izabran u obvezi je dostaviti dokaze o ispunjavanju uvjeta u izvorniku ili ovjerenom presliku.

Kandidat/kinja koji/a prema posebnim propisima ostvaruje pravo prednosti, dužan/na se u prijavi pozvati na to pravo, odnosno uz prijavu priložiti svu propisanu dokumentaciju prema posebnom zakonu.

Kandidat/kinja koji/a može ostvariti pravo na prednosti pri zapošljavanju kod prijema u javnu službu i javne ustanove sukladno članka 102. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji (Narodne novine br. 121/17, 98/19, 84/21) dužan/na je pored dokaza o ispunjavanja traženih uvjeta, priložiti i dokaz iz kojeg je vidljivo spomenuto pravo, te ima prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima te je  dužan i priložiti dokaze propisane čl. 103 st.1 . Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji.

Kandidat/kinja koji/a se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno odredbi članka 48.f Zakona o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata („Narodne novine“ 33/92, 57/92, 77/92, 27/93, 58/93, 02/94, 76/94, 108/95, 108/96, 82/01, 103/03, 148/13, 98/19) dužan/a je pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta priložiti i dokaz o priznatom statusu, te ima prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Kandidat/kinja koji/a se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju sukladno odredbi članka 9. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom („Narodne novine“, broj 157/13, 152/14, 39/18, 32/20), dužan/na je pored dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta priložiti i dokaz o utvrđenom statusu osobe s invaliditetom, te ima prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Nepotpune i nepravodobne prijave se neće razmatrati.

Potpunom prijavom smatra se ona koja sadrži sve podatke i priloge navedene u javnom natječaju.

Osoba koja nije podnijela pravovremenu i potpunu prijavu ili ne ispunjava formalne uvjete iz javnog natječaja, ne smatra se kandidatom/kinjom prijavljenim/nom na javni natječaj, o čemu joj se dostavlja pisana obavijest.

Prijave s dokumentacijom primaju se u roku od 15 dana od dana objave natječaja u Narodnim novinama i mrežnim stranicama Gradskog muzeja Bjelovar (https://gradski-muzej-bjelovar.hr/), isključivo preporučenom pošiljkom na adresu: Gradski muzej Bjelovar, Trg Eugena Kvaternika 1, 43000 Bjelovar, s naznakom „Za Natječaj“

Prijavom na ovaj natječaj kandidat potvrđuje da je upoznat s pravnim temeljem prikupljanja osobnih podataka i njegove svrhe, kao i o zaštiti njihova čuvanja, te njihovim pravima, a sve u skladu s Uredbom (EU) broja 2016/679 Europskog parlamenta i vijeća od dana 27. travnja 2016. godine o zaštiti pojedinca u vezi s obradom osobnih podataka i o slobodnom kretanju takvih podataka i Zakona o provedbi Opće uredbe o zaštiti podataka (Narodne novine broj 42/18).
Kandidat prijavom na ovaj natječaj daje izričitu suglasnost Gradskom muzeju Bjelovaru na prikupljanje i obradu svojih osobnih podataka u svrhe natječajnog postupka kao i suglasnost za objavu istih kao rezultata natječaja.

Rok u kojem se kandidati obavještavaju o izboru je najviše 45 dana od dana isteka roka za podnošenje prijava.

Gradski muzej Bjelovar zadržava pravo poništenja ovoga natječaja bez navođenja razloga za poništenjem.

Gradski muzej Bjelovar